صفحه اصلی » پشتیبانی » سئوالات متداول » تجهیزات POE

1-   PoE   چيست؟

 PoE مخفف Power over Eternetاست. اين واژه به قابليت دادن توان يا برق موردنياز به تجهيزات شبكه، از طريق كابل‌هاي موجود شبكه، بدون نياز به منبع انرژي الكتريكي خارجي اشاره دارد. با وجود POE دستگاه‌هايي مانند تلفن‌هاي IP ، نقاط دسترسي بي‌سيم (AP)، دوربين‌هاي امنيتي و ساير دستگاه‌هاي موجود در شبكه، برق خود را از كابل‌هاي موجود در شبكه LAN  به راحتي دريافت مي‌كنند.

2-    منظور از استاندارد 802.3af چیست؟   

 یکی از استانداردهای رایج POE است که تا حداکثر 15.4 وات توان تامین می‌کند. این عدد از كمينه ولتاژ (44 ولت) ضربدر كمينه جريان (350 ميلي‌آمپر) به دست مي‌آيد.

3-    آیا با افزایش طول کابل توان PoE کاهش می‌یابد؟   

 بلی. به دليل آن‌كه طول هر قطعه كابل به حدود صد متر مي‌رسد، مثلا در استاندارد 802.3af ، توان تا حدود 95/12 وات كاهش مي‌يابد. تاكنون اين مقدار توان مشكل خاصي را به وجود نياورده است. اغلب تلفن‌هاي VoIP كه به عنوان اولين مصرف‌كننده POE شناخته مي‌شوند، فقط میزان هشت وات يا كمتر را در حالت انتظار به خود اختصاص مي‌دهند. اما به هرحال دستگاه‌هاي جديد نياز به انرژي بيشتري دارند و اين مسئله از اساسي‌ترين موضوعات بحث در مورد فناوري POE  است.

4-    منظور از استاندارد 802.3at چیست؟   

 یکی از استانداردهای رایج POE است و به PoE+ یا High PoE نیز معروف است. و حداکثر 30 وات، برق را تامین می‌کند.

5-   منظور از PoE Injector چیست؟

      PoE Injector دستگاهی است که توان(برق) مصرفی دستگاه‌هایی که قابلیت PoE  دارند را بر روی کابل شبکه تامین می‌کند.

6-   منظور از PoE Splitter چیست؟

 PoE Splitter  دستگاهی است که از روی کابل PoE (کابل داده+برق)، داده و برق را از هم جدا می‌کند تا دستگاه بدون قابلیت PoE ، با برقی که از PoE Splitter می‌گیرد روشن شده و با کابل داده نیز به شبکه متصل می‌شود.

7-   منظور از PoE Switch چیست؟

 همان سوئیچ است که امکان PoE  هم به آن افزوده شده است. یعنی دستگاه‌هایی عادی به هم وصل می‌شود و اگر دستگاه PoE  باشد برقش از همین سوئیچ تامین می‌شود و نیازی به برق جداگانه ندارد.

8-   منظور از PoE Budget چیست؟

 حداکثر توان هر پورت سوئیچ PoE و توان کلی هر سوئیچ مقدار مشخصی است، به این مقدار PoE Budget می‌گویند.

9-   آیا اگر دستگاه‌های غیر PoE را به سوئیچ PoE وصل کنم، مشکلی برای دستگاه‌ها پیش می‌آید؟

      خیر. بدون اینکه آسیبی به دستگاه‌های غیر PoE وارد شود، می‌توان آن را به سوئیچ PoE وصل کرد.

10-فرق سوئیچ PoE و PoE Injector Hub چیست؟

 در سوئیچ PoE مانند سوئیچ معمولی ارتباط بین تمام پورتها برقرار است. اما در PoE Injector Hub هیچ ارتباطی بین پورتهای مجاور نیست. PoE Injector Hub دارای دو پورت شبکه و PoE می باشد که پورت PoE  به دستگاه انتهایی و پورت متناظر آن به شبکه متصل می گردد.